Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Michael Christian Linde | 262 | 2024-02-25 | Algestrup (Guldborgsund) |
2 | Jesper Johannes Madsen | 260 | 2024-01-01 | Helsingør lystbådehavn (Helsingør) |
3 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 257 | 2024-02-16 | Algestrup (Guldborgsund) |
4 | Nicolai Jon Jeppesen | 253 | 2024-01-13 | Nord for Østerild |
5 | Lars Paaby | 252 | 2024-02-14 | Algestrup, Falster |
6 | Rune Sø Neergaard | 252 | ||
7 | Ole Kristjansen | 250 | 2024-04-04 | Viskum |
8 | Ib Jensen | 246 | 2024-01-01 | Store Fuglede (Kalundborg) |
9 | Jens Ballegaard | 245 | 2024-02-25 | Langkær v Stauning |
10 | Mads Bjarke Salling | 244 | 2024-02-16 | Algestrup (Guldborgsund) |
11 | Allan Kjær Villesen | 243 | 2024-02-13 | Høvsøre (Lemvig) |
12 | Bjørn N. Frikke | 241 | ||
13 | Andreas Winding | 241 | 2024-01-06 | Klosterkær (Horsens) |
14 | Anders Espenhain Sørensen | 240 | 2024-01-01 | |
15 | Jens Muff Hansen | 238 | 2024-03-17 | Uldum Kær (Hedensted) |
16 | Joakim Matthiesen | 236 | 2024-02-16 | Algestrup (Guldborgsund) |
17 | Mogens Neergaard | 236 | ||
18 | Jørn Vinther Sørensen | 235 | 2024-01-05 | Krathuse ved Frøslev |
19 | Jan Eriksen | 233 | 2024-02-07 | |
20 | Leif Frederiksen | 232 | 2024-01-23 | Svalebæk |
21 | Stig Hartvig Nielsen | 232 | 2024-01-17 | Hillerød |
22 | Lis Kastrup | 229 | 2024-01-01 | Store Fuglede |
23 | Svend Erik Petersen | 226 | 2024-02-25 | Knudgårde ved Stauning |
24 | Jens Lind | 225 | 2024-02-16 | Algestrup, Ø. Falster |
25 | Ole Kjuel Nielsen | 222 | 2024-01-02 | Maderne ved Tissø (Kalundborg) |
26 | Emil Kristian Munkholm Asmussen | 221 | 2024-02-17 | Algestrup (Guldborgsund) |
27 | Hjalte Benjamin Johansen | 220 | 2024-01-13 | Råbylille |
28 | Thor Vincent Hansen | 220 | 2024-02-16 | Algestrup, Falster |
29 | Arne Ruohonen | 215 | 2024-01-30 | Lille Vildmose |
30 | Jimmy Skat Hansen | 214 | 2024-01-01 | Vantore lolland |
31 | Thyge Enevoldsen | 213 | 2024-03-27 | Falbækvej marker (Ringkøbing-Skjern) |
32 | Jan Speiermann | 210 | 2024-01-14 | Svalebæk |
33 | Klaus Homøe | 210 | 2024-02-12 | Algestrup, Guldborgsund |
34 | Laila Neermann | 210 | 2024-01-01 | Rudkøbing |
35 | Daniel Palm Eskildsen | 209 | 2024-02-18 | Falster |
36 | Thomas Buus Nielsen | 209 | 2024-03-25 | Viskum (Viborg) |
37 | Flemming Thomasen | 207 | 2024-02-01 | Gedser Agerland |
38 | Dan Blohm | 204 | 2024-02-10 | Søby Odder by/agerland (Odder) |
39 | Christian Rørdam | 201 | 2024-02-17 | Dukkerup |
40 | Leif Schack-Nielsen | 198 | 2024-01-03 | Udby, Møn (Vordingborg) |
41 | Poul Krag | 197 | 2024-01-10 | Rosvang |
42 | Erling Kock Jensen | 197 | ||
43 | Søren Jepsen | 191 | ||
44 | Thomas Vikstrøm | 187 | 2024-02-11 | Dukkerup, Nordfalster |
45 | Tommy Kousgaard | 187 | 2024-01-14 | Sottrup Markvandhul (Aabenraa) |
46 | Emil Skovgaard Brandtoft | 185 | 2024-01-28 | Kastrup Mose (Syddjurs) |
47 | Bo Brauner | 182 | 2024-01-01 | Smakkerup Enge |
48 | Jørgen Staarup Christensen | 181 | 2024-01-28 | Gjerrild Nordstrand Øst |
49 | Søren Tanderup | 179 | 2024-02-03 | Majbølle, Lolland |
50 | Niels Kristian Bech Jensen | 178 | 2024-02-13 | Landbrugsområderne, Lille Vildmose (Aalborg) |
51 | Karl Jepsen | 168 | ||
52 | Ole Sørensen | 163 | 2024-02-10 | Fensten Malskær og Hedemark (Odder) |
53 | Finn Just Christensen | 157 | 2024-01-07 | Kliplev Mark (Aabenraa) |
54 | John Brandbyge | 154 | 2024-03-17 | Uldum Kær (Hedensted) |
55 | Louise Tanderup | 152 | 2024-02-03 | Majbølle Lolland |
56 | Anders Otto Nielsen | 151 | 2024-01-07 | Vilsbæk Mark (Aabenraa) |
57 | Georg Hoffmann | 136 | 2024-02-17 | |
58 | Oliver Bøgh Jensen | 134 | 2024-02-25 | Studemose - Engene vest for Rødebrovej, Holmegård (Faxe) |
59 | Tue Jørgensen | 133 | 2024-03-27 | Falbækvej marker (Ringkøbing-Skjern) |
60 | Kurt M. Nielsen | 82 | 2024-02-25 | Vanløse |