Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Michael Christian Linde | 262 | 2024-04-26 | Nordstrand, Skagen (Frederikshavn) |
2 | Jesper Johannes Madsen | 260 | 2024-03-29 | Jejsing (Tønder) |
3 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 257 | 2024-03-23 | Kongelundsområdet (alle lok.nr. 155031-155055) (Dragør) |
4 | Nicolai Jon Jeppesen | 253 | 2024-04-26 | Grenen |
5 | Lars Paaby | 252 | 2024-02-20 | Gundsølille |
6 | Erik Enevoldsen | 251 | 2024-03-09 | Jejsing |
7 | Ole Kristjansen | 250 | 2024-04-08 | Jejsing |
8 | Ib Jensen | 246 | 2024-05-18 | Grenen, Skagen (Frederikshavn) |
9 | Jan Kiel | 246 | 2024-03-03 | Jejsing (Tønder) |
10 | Jens Ballegaard | 245 | 2024-03-09 | Jejsing |
11 | Jens Jørgen Andersen | 245 | 2024-04-20 | Jejsing |
12 | Mads Bjarke Salling | 244 | 2024-04-26 | Grenen, Skagen (Frederikshavn) |
13 | Allan Kjær Villesen | 243 | 2024-04-20 | Jejsing |
14 | Bjørn N. Frikke | 241 | ||
15 | Andreas Winding | 241 | 2024-03-31 | Uldum (Hedensted) |
16 | Christian Hjorth | 241 | 2024-04-04 | Jejsing |
17 | Anders Espenhain Sørensen | 240 | 2024-04-14 | |
18 | Alex Sand Frich | 238 | 2024-04-25 | Batterivej, Skagen (Frederikshavn) |
19 | Jens Muff Hansen | 238 | 2024-04-16 | Sepstrup by/agerland (Silkeborg) |
20 | Eric Schaumburg | 238 | 2024-03-07 | Jejsing |
21 | Joakim Matthiesen | 236 | 2024-05-08 | Skagen By (Frederikshavn) |
22 | Mogens Neergaard | 236 | ||
23 | Jørn Vinther Sørensen | 235 | 2024-03-01 | Jejsing |
24 | Jonna Andreassen | 235 | 2024-03-16 | Jejsing |
25 | Michael Mosebo Jensen | 234 | 2024-02-27 | Jejsing |
26 | Jan Eriksen | 233 | 2024-01-01 | Gundsølille |
27 | Leif Frederiksen | 232 | 2024-02-03 | Agerland Veksø |
28 | Stig Hartvig Nielsen | 232 | 2024-03-20 | Gundsølille |
29 | Peter Leth Olsen | 231 | 2024-03-09 | Jejsing (Tønder) |
30 | Leif Novrup | 229 | 2024-04-18 | Jejsing |
31 | Lis Kastrup | 229 | 2024-03-29 | Jejsing |
32 | Svend Erik Petersen | 226 | 2024-03-09 | Jejsing |
33 | Jens Lind | 225 | 2024-05-03 | Jejsing |
34 | Christian Vemmelund Helligsø | 223 | 2024-05-02 | Bakkekammen (Århus) |
35 | Ole Kjuel Nielsen | 222 | 2024-03-14 | Jejsing (Tønder) |
36 | Lars Gaarn | 222 | 2024-04-14 | Jydelejet (Vordingborg) |
37 | Emil Kristian Munkholm Asmussen | 221 | 2024-04-13 | Jejsing (Tønder) |
38 | Hjalte Benjamin Johansen | 220 | 2024-04-13 | Jydelejet |
39 | Thor Vincent Hansen | 220 | 2024-04-28 | Gundsømagle |
40 | Jørgen Ballegaard | 218 | 2024-04-16 | Sepstrup |
41 | Flemming Rosenvind Rieck | 218 | 2024-04-05 | Jejsing (Tønder) |
42 | Morten Christensen | 217 | 2024-04-09 | Uggerby Å (Bindslev - Uggerby) (Hjørring) |
43 | Stinne Aastrup | 216 | 2024-04-26 | Jejsing |
44 | Erik Overgård | 216 | 2024-04-13 | Jejsing |
45 | Arne Ruohonen | 215 | 2024-04-08 | Gundsølille |
46 | Jimmy Skat Hansen | 214 | 2024-04-21 | Jejsing |
47 | Anders Østerby | 214 | 2024-04-29 | |
48 | Niels Bomholt Jensen | 211 | 2024-04-27 | Jejsing |
49 | Jan Speiermann | 210 | 2024-05-08 | Skagen |
50 | Klaus Homøe | 210 | 2024-04-02 | Jejsing, Tønder |
51 | Laila Neermann | 210 | 2024-03-05 | Salløv |
52 | Daniel Palm Eskildsen | 209 | 2024-05-07 | |
53 | Thomas Buus Nielsen | 209 | 2024-03-01 | Jejsing (Tønder) |
54 | Flemming Thomasen | 208 | 2024-05-18 | Reservatet Skagen |
55 | Dan Blohm | 204 | 2024-05-04 | Jejsing (Tønder) |
56 | Simon Langvad Græsbøll Iversen | 203 | 2024-05-08 | Skagen By |
57 | David B. Collinge | 202 | 2024-03-31 | Gundsølille (Roskilde) |
58 | Christian Rørdam | 201 | 2024-02-27 | Gundsølille |
59 | Else Hjorth | 201 | 2024-04-19 | Jejsing |
60 | Nina Riemer Johansson | 200 | 2024-04-14 | Jydelejet (Vordingborg) |
61 | Leif Schack-Nielsen | 198 | 2024-03-30 | Ubjerg Kog Vest (Tønder) |
62 | Michael G.jensen | 198 | 2024-03-09 | Jejsing |
63 | Tommy Kaae | 198 | 2024-05-24 | Viby (Århus) |
64 | Poul Krag | 197 | 2024-04-04 | Jejsing |
65 | Erling Kock Jensen | 197 | ||
66 | Louis Kristoffer Poulsen | 197 | 2024-03-30 | Gedser |
67 | Henrik Pedersen | 196 | 2024-04-09 | Bindslev |
68 | Anders Myrtue | 196 | 2024-05-18 | Grenen |
69 | Gerner Majlandt | 195 | 2024-04-30 | Lauhede |
70 | Steen E. Jensen | 193 | 2024-02-06 | Kværkeby |
71 | Elly Hansen | 193 | 2024-03-08 | Jejsing |
72 | Benjamin Bech | 193 | 2024-04-22 | Vestermade (Kerteminde) |
73 | Peter Thomasen | 189 | 2024-05-18 | Nordstjernevej-Nordlysvej-kvarteret (Frederikshavn) |
74 | Henrik Petersen | 189 | 2024-03-15 | Niverød |
75 | Åge Gejl Hansen | 189 | 2024-04-14 | |
76 | Nancy Vaaben Møller | 189 | 2024-03-09 | Jejsing |
77 | Hans Henrik Larsen | 187 | 2024-05-14 | Bjerget |
78 | Thomas Vikstrøm | 187 | 2024-04-15 | Gentofte Sø |
79 | Carsten Jørgensen | 187 | 2024-03-24 | |
80 | Tommy Kousgaard | 187 | 2024-04-01 | Agerskov (Tønder) |
81 | Lauritz Xerxes Walter | 186 | ||
82 | Emil Skovgaard Brandtoft | 185 | 2024-03-14 | Kliplev (Aabenraa) |
83 | Henrik Rähr Thomsen | 183 | 2024-04-13 | Drideå og Ådal |
84 | Martin Svinth Weenink | 182 | 2024-05-11 | Ramten Sø (Norddjurs) |
85 | Bo Brauner | 182 | 2024-03-26 | Rens. Sønderjyllan |
86 | Jørgen Staarup Christensen | 181 | 2024-05-11 | Ramten |
87 | Jørgen Bjerregaard | 180 | 2024-05-11 | Skagen - Saftevandsbakken |
88 | Søren Tanderup | 179 | 2024-03-28 | Gundsølille |
89 | Gert Juul Jeppesen | 179 | 2024-03-31 | Marrebæk |
90 | Niels Kristian Bech Jensen | 178 | 2024-04-27 | Ramten Sø (Norddjurs) |
91 | Peter Staarup Christensen | 177 | 2024-04-29 | Vestskoven |
92 | Jonathan Hemmer-Hansen | 176 | 2024-05-08 | Skagen By |
93 | Christian Michael Villadsen | 175 | 2024-05-11 | Ramten Sø (Norddjurs) |
94 | Jens Ekelund | 174 | 2024-02-29 | Kastrup Havn |
95 | Lars Johansen | 165 | 2024-04-22 | Præstesøen |
96 | Heidi Quist | 165 | 2024-05-04 | Reffen |
97 | Orla Hugger Jakobsen | 164 | Jejsing Ø. f. Tønder | |
98 | Bo Levesen | 164 | 2024-04-01 | Børkop (Vejle) |
99 | Michael Eland Karlson | 163 | 2024-03-16 | Jejsing |
100 | Hanne Ingeborg Hartmann Albertsen | 162 | 2024-04-15 | Holmegård |
101 | Valdemar Juul | 162 | ||
102 | Jan Helbo Pedersen | 161 | 2024-03-07 | Gundsølille |
103 | Jan Badura | 160 | 2024-01-01 | Kværkeby (Ringsted) |
104 | Finn Just Christensen | 157 | 2024-03-04 | Rens (Aabenraa) |
105 | Thomas Kandrup Nielsen | 156 | 2024-04-12 | Gundsølille |
106 | Marian Bjerrum | 153 | 2024-04-17 | Jegsind |
107 | Louise Tanderup | 152 | 2024-03-28 | Gunsølille |
108 | Geir Tveit | 151 | 2024-03-23 | Gundsølille (Roskilde) |
109 | Anders Otto Nielsen | 151 | 2024-03-16 | Rens (Aabenraa) |
110 | Carit Johan Xerxes Walter | 148 | ||
111 | Jonatan Hauge Noldegaard | 148 | 2024-03-02 | Stemmild, Nolde og Nolde Mark (Aabenraa) |
112 | Helle Andersen | 147 | 2024-03-31 | Jejsing, Tønder |
113 | Ingrid Stegmann | 147 | 2024-04-17 | Jejsing |
114 | Kurt Prentow | 142 | 2024-05-02 | Ramten Sø |
115 | Oliver Bøgh Jensen | 134 | 2024-04-12 | Smedager (Aabenraa) |
116 | Heidi Lund Bjerregaard | 132 | 2024-05-11 | Saftevandsbakken, Skagen |
117 | Anders Birchvald Jensen | 118 | 2024-01-01 | Gundsølille |
118 | Eskild Aae Petersen | 112 | ||
119 | Janus Rønn Lind Kobbersmed | 94 | 2024-03-27 | Gundsølille (Roskilde) |
120 | Nikolaj Mikkelsen | 15 | 2024-05-11 | Skagen |