Herunder er det muligt at vælge blandt alle krydslister, bl.a. årsartslister, kommuner, osv.
Nedenstående personer har krydset arten på deres artsliste.
# | Navn | #X | Dato | Lokation |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Svejgaard Jensen | 324 | ||
2 | Peter Leth Olsen | 297 | 2023-01-10 | Hoverdal Plantage (Ringkøbing-Skjern) |
3 | Jan Kiel | 293 | 2023-02-14 | Ganløse Ore (Egedal) |
4 | Stig Kjærgaard Rasmussen | 284 | 2023-04-20 | Flagbakken (Frederikshavn) |
5 | Lars Paaby | 283 | 2023-01-13 | Ganløse Ore |
6 | Joakim Matthiesen | 280 | 2023-01-08 | Sparresholm (Næstved) |
7 | Eric Schaumburg | 279 | ||
8 | Nicolai Jon Jeppesen | 278 | 2023-01-27 | St Hjøllund plantage |
9 | Svend Erik Petersen | 276 | 2023-01-18 | Hoverdal Plantage |
10 | Jesper Johannes Madsen | 272 | 2023-03-04 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
11 | Alex Sand Frich | 271 | 2023-01-08 | Klostermølle (Horsens) |
12 | Ole Kjuel Nielsen | 270 | 2023-01-24 | Vilsbøl Plantage |
13 | Lis Kastrup | 270 | 2023-10-18 | Tipmosen, Ho |
14 | Jens Jørgen Andersen | 269 | 2023-01-21 | Nystrup pl. |
15 | Anders Espenhain Sørensen | 268 | ||
16 | Jens Ballegaard | 267 | 2023-01-10 | Hoverdal Pl |
17 | Mogens Neergaard | 267 | ||
18 | Ib Jensen | 266 | 2023-02-12 | Ganløse Ore (Egedal) |
19 | Ole Kristjansen | 266 | 2023-01-18 | Klelund |
20 | Jørn Vinther Sørensen | 265 | 2023-01-14 | Bevtoft plantage |
21 | Hjalte Benjamin Johansen | 264 | 2023-01-01 | Asnæs |
22 | Jens Muff Hansen | 264 | 2023-01-03 | Bryrup (Silkeborg) |
23 | Mads Bjarke Salling | 263 | 2023-01-08 | Sparresholm (Næstved) |
24 | Thyge Enevoldsen | 261 | 2023-01-25 | Ganløse Ore (Egedal) |
25 | Jonna Andreassen | 260 | 2023-01-16 | Tornby klitplantage |
26 | Oliver Christian Gram | 260 | ||
27 | Flemming Rosenvind Rieck | 259 | 2023-05-19 | Frøslev Plantage (Aabenraa) |
28 | Jens Lind | 258 | 2023-01-07 | Danstrup Hegn |
29 | Andreas Winding | 258 | 2023-01-05 | Store Hjøllund Plantage (Silkeborg) |
30 | Lars Jensen Kruse | 258 | 2023-01-14 | Strødamområdet og Strødam Engsø (Hillerød) |
31 | Michael Christian Linde | 257 | 2023-04-06 | Nordstrand, Skagen (Frederikshavn) |
32 | Arne Ruohonen | 256 | 2023-01-10 | Bøtø |
33 | Philip Elbek | 255 | 2023-10-09 | Ålsgårde (Helsingør) |
34 | Leif Frederiksen | 253 | 2023-01-24 | Ganløse ore |
35 | Jimmy Skat Hansen | 253 | 2023-01-15 | Nørholm |
36 | Rune Sø Neergaard | 253 | ||
37 | Jan Speiermann | 251 | 2023-01-01 | |
38 | Jens Peter Bech | 250 | 2023-03-04 | Store Hjøllund Plantage (Silkeborg) |
39 | Leif Schack-Nielsen | 249 | 2023-02-27 | Årtoft Plantage (Aabenraa) |
40 | Anton Markvard | 249 | 2023-01-02 | Morud Skov |
41 | Emil Kristian Munkholm Asmussen | 248 | ||
42 | Louis Kristoffer Poulsen | 247 | 2023-01-16 | Ølene |
43 | Stinne Aastrup | 247 | 2023-01-14 | Nederhede |
44 | Benjamin Bech | 247 | 2023-03-04 | Store Hjøllund Plantage (Silkeborg) |
45 | Leif Novrup | 246 | 2023-02-09 | Mosestien |
46 | Jan Badura | 246 | 2023-03-18 | Bommerlund Plantage (Aabenraa) |
47 | Thomas Buus Nielsen | 246 | 2023-01-20 | Sparresholm (Næstved) |
48 | Lisbeth Rødbro Jeppesen | 245 | 2023-01-09 | Stenbjerg Klitplantage (Thisted) |
49 | Thor Vincent Hansen | 245 | 2023-01-21 | Skærsø plantage, Ebeltoft |
50 | Morten Christensen | 245 | 2023-02-04 | Hulsig (Frederikshavn) |
51 | Erik Overgård | 245 | 2023-05-14 | Grenen |
52 | Jørgen Ballegaard | 244 | 2023-02-14 | Borris Hede |
53 | Niels Bomholt Jensen | 244 | 2023-01-24 | Kikebyskovene |
54 | Christian Rørdam | 242 | 2023-01-29 | Klosterris Hegn |
55 | Jan Eriksen | 242 | 2023-01-03 | |
56 | Klaus Homøe | 241 | 2023-01-24 | Vilsbøl Klitplantage, Thisted |
57 | Stig Hartvig Nielsen | 241 | 2023-01-10 | Melby |
58 | Michael Mosebo Jensen | 240 | 2023-01-29 | |
59 | Dan Blohm | 238 | 2023-01-01 | Uldrup Bakker (Odder) |
60 | Christian Hjorth | 237 | 2023-01-19 | Hoverdal Plantage |
61 | Orla Hugger Jakobsen | 236 | 2023-01-03 | Grens Plantage S. f. Næstved |
62 | Daniel Palm Eskildsen | 236 | 2023-01-08 | |
63 | Carsten Bohn Søndergaard | 233 | 2023-01-08 | Klostermølle (Horsens) |
64 | Niels Kristian Bech Jensen | 233 | 2023-10-04 | Hassensør (Syddjurs) |
65 | Kim Duus | 232 | 2023-02-01 | Ganløse Ore |
66 | Kristian Tikjøb Olsen | 231 | ||
67 | Flemming Thomasen | 230 | ||
68 | Anders Vadstrup Jensen | 229 | 2023-01-08 | Bølling Sø |
69 | Christian Vemmelund Helligsø | 228 | 2023-04-04 | Grenen, Skagen (Frederikshavn) |
70 | Tommy Kaae | 225 | 2023-04-22 | Gludsted Plantage (Ikast-Brande) |
71 | Lasse Birch Højrup | 225 | 2023-02-18 | Ganløse Ore |
72 | Ole Sørensen | 225 | 2023-05-17 | Flagbakken (Frederikshavn) |
73 | David B. Collinge | 224 | 2023-02-04 | Hårbølle Hestehave (Vordingborg) |
74 | Stefan Sturup | 224 | 2023-04-23 | Nørreskov, Rold Skov (Rebild) |
75 | Peter Thomasen | 224 | 2023-01-29 | Sparresholm (Næstved) |
76 | Elly Hansen | 224 | 2023-02-06 | Vang |
77 | Anders Myrtue | 223 | 2023-10-15 | TDC |
78 | Michael Eland Karlson | 223 | 2023-10-28 | Nordstrand, Skagen |
79 | Adam Søderdahl | 223 | 2023-02-18 | |
80 | Henrik Pedersen | 221 | 2023-01-02 | uggerby plantage |
81 | Åge Gejl Hansen | 221 | 2023-04-28 | |
82 | Søren Jepsen | 220 | ||
83 | Steen E. Jensen | 219 | 2023-01-22 | Bastemose |
84 | Poul Krag | 219 | 2023-03-02 | Borbjerg Plantage |
85 | Conny Jensen | 218 | 2023-04-17 | Flagbakken |
86 | Casper Pedersen | 218 | 2023-02-18 | Lystrup Å, Kulsø-Salten Å (Silkeborg) |
87 | Johan Frugaard Poll | 218 | 2023-01-08 | Borris Hede (Ringkøbing-Skjern) |
88 | Bjørn Jakob Andersen | 216 | 2023-01-25 | Ganløse Orned |
89 | Thomas Vikstrøm | 215 | 2023-02-11 | Stængehus |
90 | Gert Juul Jeppesen | 215 | 2023-08-24 | Bøtø |
91 | Martin Svinth Weenink | 214 | ||
92 | Maria Rasmussen | 212 | 2023-08-13 | Borris Hede (Ringkøbing-Skjern) |
93 | Jørgen Bjerregaard | 211 | 2023-08-17 | Ree dyrepark |
94 | Henrik Rähr Thomsen | 210 | 2023-02-12 | Stubber Å og Ådal |
95 | Valdemar Juul | 210 | ||
96 | Henrik Petersen | 209 | 2023-01-21 | Ganløse Ore |
97 | Tommy Kousgaard | 209 | 2023-10-27 | Dueodde (Bornholm) |
98 | Lars Gaarn | 208 | 2023-04-05 | Klelund Dyrehave Syd (Vejen) |
99 | Morten Dehn | 207 | 2023-01-14 | Ganløse Ore |
100 | Nina Riemer Johansson | 207 | 2023-04-05 | Klelund Dyrehave Syd (Vejen) |
101 | Christian Michael Villadsen | 206 | 2023-05-19 | Skagen By (Frederikshavn) |
102 | Georg Hoffmann | 205 | 2023-02-10 | |
103 | Otto Nørgaard Sorgenfri | 205 | ||
104 | Asger Lykkegaard Møldrup | 205 | ||
105 | Jørgen Staarup Christensen | 203 | 2023-01-08 | Gjerrild Nordstrand Øst |
106 | Else Hjorth | 203 | 2023-01-19 | Hoverdal Plantage |
107 | Peter Staarup Christensen | 203 | 2023-01-07 | Vestskoven |
108 | Nancy Vaaben Møller | 203 | 2023-02-06 | Hoverdal |
109 | Jonathan Hemmer-Hansen | 202 | 2023-05-19 | Grenen, Skagen |
110 | Lars Johansen | 200 | 2023-01-16 | Ganløse Ore (Egedal) |
111 | Bo Levesen | 198 | 2023-02-21 | Springbjerg plantage (Vejle) |
112 | Lars Askholm | 198 | 2023-02-04 | Ganløse Ore (Egedal) |
113 | Bo Brauner | 197 | 2023-10-18 | Tipmosen, Blåvand |
114 | Carit Johan Xerxes Walter | 193 | ||
115 | Michael Højgaard | 192 | 2023-04-15 | Gilbjerg Hoved |
116 | Jonatan Hauge Noldegaard | 190 | 2023-04-15 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
117 | Hans Henrik Larsen | 189 | 2023-01-01 | Tved klitplantage |
118 | Lauritz Xerxes Walter | 185 | ||
119 | Anders Odd Wulff Nielsen | 183 | 2023-04-02 | |
120 | Helle Andersen | 181 | 2023-01-14 | Næsbyholm Storskov |
121 | Paul Landsfeldt | 179 | 2023-05-06 | Grenen Skagen |
122 | Finn Just Christensen | 179 | 2023-01-09 | Kelstrup Plantage (Aabenraa) |
123 | Simon Langvad Græsbøll Iversen | 177 | 2023-01-02 | Kompedal Plantage (Silkeborg) |
124 | Ingelise Aarøe Petersen | 175 | 2023-04-09 | Kongelunden del 1 (NV-del af skoven) (Dragør) |
125 | Geir Tveit | 175 | 2023-10-10 | Kirke Hvalsø (Lejre) |
126 | Hanne Ingeborg Hartmann Albertsen | 174 | 2023-01-20 | Klosterheden |
127 | Ulrik Kjøller Skovenborg | 172 | ||
128 | Anders Birchvald Jensen | 171 | 2023-08-28 | Rørmosen ved sortesti |
129 | Tina Hansen | 169 | 2023-02-12 | Ganløse Ore (Egedal) |
130 | Steen Vester Pedersen | 166 | 2023-01-18 | Agger By (Thisted) |
131 | Daniel Andersen | 166 | 2023-11-26 | |
132 | Mads Herbøl | 162 | ||
133 | Carl Emil Riising Nielsen | 159 | 2023-01-08 | Borris Hede (Ringkøbing-Skjern) |
134 | Bo Thyge Johansen | 158 | 2023-03-17 | Gilbjerg Hoved (Gribskov) |
135 | Heidi Lund Bjerregaard | 154 | 2023-10-16 | Blåvandshuk |
136 | Hans Ole Matthiesen | 153 | ||
137 | Susanne Naamann | 149 | 2023-08-17 | Ree dyrepark |
138 | Jan Ravnborg | 145 | ||
139 | Mathias Blicher Bjerregård | 144 | ||
140 | Kurt M. Nielsen | 144 | 2023-08-13 | Rødovre |
141 | Thomas B. Olsen | 144 | 2023-04-15 | Gribskov |
142 | Mads Østergaard Brun | 141 | 2023-10-17 | Revisor Skov |
143 | Poul Ulrich Riis | 131 | 2023-10-12 | thorup pl 1 |
144 | Jannik Hansen | 115 | ||
145 | Nikolaj Mikkelsen | 78 | 2023-05-14 | Grenen, Skagen |
146 | Anders Østerby | 77 | 2023-01-08 | Nr. Rubjerg |
147 | Marian Bjerrum | 67 | 2023-10-16 | Blåvand ved fyret |