Startside   I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
Artslister
Netfugl v. 2.0




VP blockers statistik

Nedenstående statistik over VP blockers er baseret på de 125 arter som er mindst 'krydset' blandt de tilmeldte af VP artslister. Listen med de 125 mindst 'krydset' arter kan ses under VP blockers.

# Navn, By #X #Blockers
1Pierre-André Crochet, Montpellier89637
2Richard Stephenson, Richmond87726
3Peter Stronach, A' Ghàidhealtachd81525
4Chris Bell, Darlington88725
5Kris De Rouck, Lint87524
6Ernie Davis, Exeter88723
7Bob Swann, Tain85422
8Tom Francis, Stockton on Tees87622
9Vincent Legrand, Sterrebeek85421
10Gordon Beck, Foston- on the-Wolds, East Yorkshire.86921
11Richard Bonser, London83720
12Chris Batty, Fylde, Lancashire84320
13David Monticelli, Middelkerke85020
14Dan Pointon, Rectory Road84319
15Rami Mizrachi, Jerusalem79017
16Guy Mirgain, Lintgen82917
17Christian Leth, Gilleleje83517
18Stewart Hinley, Middlesbrough87117
19Markku Santamaa, Rauma85616
20Thomas Lang, Hemmingen86316
21Graeme Joynt, Billingham87116
22Lee GR Evans, Little Chalfont65315
23Daniel Mauras, PARIS82715
24Eric Didner, Paradou83415
25John Pegden , Wisbech 56413
26Simon Wellock, Newcastle-upon-Tyne63013
27Matthew Deans, Suffolk77113
28René-Marie Lafontaine, Brussel78813
29Richard Ek, Svedala80813
30Klaus Drissner, Nagold82713
31Markus Craig, Vienna63212
32Andy Clifton80212
33Jesper Segergren, Malmö81212
34Hugues DUFOURNY, Honnelles82312
35Phil Abbott82412
36Omar Alshaheen, Kuwait37011
37Abdulrahman Al-Sirhan Alenezi, Omariya47411
38Rony Livne, Kfar Varborg65611
39Garry Richard Bagnell, West Sussex66411
40Jouni Eero Ensio Riihimäki, Tampere80311
41Seppo Järvinen, Tampere81611
42Lee Victor Gregory, Blaenavon, Gwent, Wales82011
43Gary David Fennemore, hants83211
44Yoav Perlman, Mesillat Tsion62810
45Pawel Kolodziejczyk, Sobótka75110
46Olof Strand, Mörarp, SWEDEN80710
47Nigel Warren, GLOUCESTER81510
48Josh Rhys Jones, Langtoft81610
49Oz Horine5989
50Dominic Mitchell, London8049
51Hannu Palojärvi, Helsinki8329
52Bosse Carlsson, Degerhamn8499
53Amir Ben Dov, Petach Tikva2848
54David Dvir, ??? ???4708
55andrew d j cook, Moulton, Northampton7038
56Janne Aalto, Parikkala7528
57Ingvar Torsson, Degerhamn8078
58Samuel Viles, Nottingham6017
59Mark Sutton, Keele University7057
60Massimiliano Dettori, Cagliari7437
61Dirk Colin, Boechout7557
62Stephen Vaughan Ashby, Dorchester7767
63Peter John Taylor, bath7857
64Bill Bailey, Rotherham8157
65Jonathan Meyrav, Moshav Shilat5046
66Nick Bray, Stoke-on-Trent5676
67Christopher Mills, Themelthorpe5786
68Anders Tørressen Hangaard, Nøtterøy, Norge5866
69Neil Richard Tovey, Kuwait5886
70Big Year WP6506
71Martin Gottschling, Herne7076
72Raphaël Lebrun, Braine-le-Comte7096
73Frédéric Jiguet, Paris7256
74Pete Kinsella, Crosby,Liverpool7256
75Petri Kuhno, Jyväskylä7606
76John Holtham, Sutton Coldfield7696
77Kari Tapani Haataja, HANKO8006
78Seppo Antero Haavisto, Vallentuna8036
79Lars Buckx, Heemstede4745
80Paul Herrieven, Hull5225
81Richard Allison, Cambridge5835
82Peter Robert Alfrey, London5905
83Yann Kolbeinsson, Húsavík5935
84Robert Carr, Woodhall Spa5995
85JOSE MARIA FERNANDEZ ZAPATA, Puerto Real, Cádiz.6685
86Dave Barnes, Market Drayton, Shropshire. (UK)6715
87Jan van der Laan, Alkmaar6845
88Pete Antrobus, Comberbach6965
89Paul French7175
90Stefan Tapio Ettestam, Farsta,Stockholm7185
91Nick Watmough, Norwich7255
92Stanisław Czyż, Jaroszowiec7265
93Fred Vanhove, Bruxelles - Belgium7715
94Thierry Jansen, IJsselstein7915
95Max Berlijn, Epen824
96Flemming Toxværd, Haderslev2894
97Katarzyna Mikicinska, Skierniewice3864
98Asaf Sasson, Givat Haim Meuhad4314
99Alexandre Hespanhol Leitão, Lisboa5034
100Simon David Buckell5144
101Phil Hansbro, Newcastle5724
102John Gregory, Manchester5754
103Martyn Hayes, Bristol5914
104Andrew Self, London6004
105Julien Renoult, Montpellier6084
106Nick Littlewood, Aberdeenshire6254
107Leo JR Boon, IJmuiden6264
108Philippe Geniez, Montpellier6324
109Colin Dodsworth, Billingham6394
110Eva Andreu, Braine-le-Comte6694
111Andrew Lansdell, Landkey6724
112Tero Linjama, Jyväskylä6724
113Mark Lopez, Tunbridge Wells6814
114Michael Dvorak, Wien7004
115Hans Rudhe, Gävle7024
116Vince Halley-frame, Dagenham7064
117Justin Richard Lansdell, Norwich, Norfolk7264
118Janne Kilpimaa, Turku7354
119Chris Lansdell, Norwich7364
120Tero Toivanen, Jyväskylä7374
121Csaba Lendvai, Budapest7414
122Ernst Albegger, Graz7504
123Occhiato Daniele, Firenze7564
124Tommy Frandsen, Horsens7774
125Mårten Wikström, stockholm7814
126Jocelyn Gould, St Helens7934
127Colin Gould, St Helens7934
128Per Forsberg, Vaxjo8024
129Jan Rottiers, Rijmenam1563
130Bent Møllmann Jürgensen, Virum1573
131Carsten Siems, Græsted2663
132Ingelise Aarøe Petersen, københavn4463
133Chris Donald, Kingussie5003
134wendy lambson, bath5063
135Jakob Dall, Hellerup5113
136Jan-Rune Asbjørnsen, Fredrikstad5223
137Sander Lilipaly, Middelburg5313
138Ronald Nuiver, groningen5403
139Per Kjær, Fanø5443
140Óscar Llama Palacios, Madrid5553
141Edward B Rickson5553
142Andrew Kinghorn, Durham, United Kingdom5663
143Thijs Valkenburg, Silves5663
144Georges Olioso, Port-la-Nouvelle5803
145Craig Anthony Holden, Woodbridge, Suffolk IP13 6AX6443
146Gabor Horvath, Budapest6473
147David Russell, Norwich6473
148Claes Wikström, Hägersten6503
149Kieran Fahy, Wexford6553
150Huig Ouwehand, Katwijk6723
151Anders Søgaard, Virum6803
152Marcin Solowiej, Szczecin6833
153Klaus Hubatsch, Nettetal6883
154Michael Frosdick6893
155Ruysschaert Fabien, Maubeuge6983
156Rob Fuge, Nottingham7223
157Rupert Hafner, Neufeld an der Leitha7363
158Peter Gluth, Norwich7693
159Erik Rask, GÖTEBORG7763
160Bent Lyngklip Kjeldgaard, Thisted2502
161Per Vindis, Gilleleje2762
162Abdulla Aly Abdulla, Cairo2882
163Alba Villarroya, Azores2992
164Hugo Romano, Funchal3072
165Jim Hansen, Næstved3492
166simon peter dennis, norfolk4332
167Elias Tibax, zandhoven4482
168klil zaitlin, jeruselem4702
169Diedert Koppenol, Groningen4782
170Daniela Gruber, Uetze4782
171Jeroen van Vianen, Hoofddorp4902
172Jonathan Meyrav, Shilat4922
173Andy Bond, Exeter4942
174Andy Musgrove, Norwich5102
175Erik van Dijk, Nijmegen5212
176Michal Skapski, Poznan5272
177Vegard Bunes, Røyse5372
178Hugo Touzé, BREST5392
179Barrault Frantz, Landerneau5552
180Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat5582
181Terje Kolaas, Levanger, Norge5612
182Per Schiermacker-Hansen, Borre5622
183Markus Hubatsch, Neuss5692
184Jean-Pierre Jordan, MARGENCEL5712
185James Lidster, Arnhem5762
186Per Lif, Lima5872
187Leo Stegeman, Alkmaar5972
188Chris Wilkinson, Kingston6002
189Kalle Larsson, Salo6062
190Henrik Pedersen, Søborg6072
191Erik Groth-Andersen, Hillerød6082
192David Van den Schoor, Herenthout6082
193Ben Macdonald6132
194Teus Luijendijk, Delfgauw6302
195Gábor Bodor, Budapest6412
196Julien Mazenauer, Neuchâtel6472
197John Frikke, Ribe6522
198Arthur Geilvoet, Rotterdam6542
199Michael Fricke, Bremen6582
200Remco Hofland, Rotterdam6602
201Rafael Armada, Barcelona6622
202Paul Nilsson, Sorgenfri6632
203Zbigniew Kajzer, Szczecin6662
204Antoine Rougeron, Beire le Châtel6682
205Adam Selmeczi Kovacs, Veroce6692
206MARK EASTERBROOK, DEVIZES6692
207Hans Westerberg, dannike6712
208André Riis Ebbesen, Hillerød6762
209Klaus Malling Olsen, Brønshøj6762
210Theo Bakker, Groningen6822
211Brian Rasmussen, Allerød6862
212Ulf Göran Karlsson, Farsta6882
213Steve Lister, Loughborough6922
214Andy Wilkinson, Norwich6982
215Tina Elley, Næstved7002
216Mads Elley, Næstved7032
217Jens Søgaard Hansen, Vanløse7032
218John Walshe, Hereford7062
219Mike John Hunter, Middleton St George, Darlington7162
220Attila Steiner, Budapest7162
221Richard Rafe, Stone, Stafford7242
222Jacob Bentzon Hansen, Christiansfeld7332
223Lars Højmark Mortensen, Skagen7562
224Ferran López Sanz, Rubí, Barcelona7662
225Ferdinand Wegmann, Wiesbaden01
226Poul Thrane, Brønshøj11
227Anders Eichen, Brønshøj41
228Freddy S. Hansen, Danmark41
229Magnus Elfwing, Linköping81
230Kim Skafte, Slagelse1021
231Bart Moons, Mortsel1181
232Bjarne Damgaard Andreassen, Vejle1591
233Thomas Bolding Hansen, Aarhus N1891
234Berend Jurjen Veenstra, Gorredijk2011
235Leif Gjønnes Møller, København V2521
236Tom Nordblad, Helsinki2561
237erik skude, farum2751
238Mohamed Amezian, Tétouan2961
239Fredrik Ström, Ljugarn3051
240Kis Boel Guldmann, Kolding3091
241Brynjúlfur Brynjólfsson, Hornafjörður3141
242Alen Ploj, Maribor3371
243Wouter van der Ham, Voorschoten3421
244Harry Murphy, Nunthorpe 3561
245Anton Arnesson, Göteborg3611
246Julien Hainaut, Arquennes3781
247Mette Rørdam, Snekkersten4011
248Anton Cnudde, Zwijndrecht4031
249Simon Vikstrøm, København4121
250Marcin Dyduch, Zywiec4161
251Bjarne Nielsen, Broager4261
252Craig Sammels, Ramsgate, Kent4261
253Heidi Frederiksen, Valby4301
254Thomas Hasle Ravn, Haslev4321
255Torben Laursen, Harlev J4341
256Luca Bergamaschi, Novara4361
257Peter Tibax, Zandhoven4371
258Dávid Herczeg, Budapest4411
259Martijn Renders, Hank4411
260Kristof Van Asten, lier4411
261Keld Scotwin, Søborg4421
262Göran Högstedt4431
263Frode Falkenberg, Bergen4441
264Alick Simmons4471
265Søren Haaning Nielsen, Hundested4511
266Myriam Reyntens, Brussels4551
267Stijn Borny, De Haan4611
268Knud N. Flensted, Bagsværd4641
269Bram Ubels, Nijmegen4651
270Robrecht Debbaut, Brugge4691
271Sune Jepsen, Christianshavn4701
272Johan Emil Løje, Virum4701
273Lars Olsson, ÅKARP4811
274Hanne Kapala, København4811
275Marcel Gil Velasco, Sant Feliu de Llobregat4811
276Hans Pinstrup, Horsens4861
277Edwin Russer, Maarssen4871
278Quentin Dupriez, Hem4881
279Ruben Vlot, Wageningen4891
280Thyge Enevoldsen, Frederiksberg4911
281Vagn Freundlich, Fjerritslev4951
282Wouter Van Gasse, Kruibeke5041
283Peter Rasmussen, Dragør5051
284Petteri Mäkelä, Pori5091
285Simon Vyncke, Eeklo5131
286Daan Drukker, Wageningen5141
287Miska Nyúl, Budapest 5171
288Tristan Guillosson, Belpech5171
289Daniel Hubatsch, Düsseldorf5201
290Bob J Stinger, Blackpool,Lancashire5221
291Christian Rørdam, Snekkersten5221
292Jurij Hanžel, Ljubljana5231
293Marcel Haas, Schagen5231
294Ivan Olsen, Dronningmølle5251
295Vincent Stork, De Cocksdorp5261
296Svend Erik Frandsen, Frederikshavn5271
297Hans Harrestrup Andersen, Sæby, Kirke Hyllinge5271
298Eli Van Audenhove, Antwerp5351
299Helmut Kräuter, Steindorf am Ossiachersee5381
300Ole Zoltan Göller, Tjæreborg5381
301Anders Odd Wulff Nielsen, København N5391
302Maarten Schurmans, Antwerp5411
303Jørgen Munck, Kongens Lyngby5431
304Mads Herbøl, Ballerup5451
305Edouard Melchior, Mondercange5471
306Lukas Strobl, Zwettl5491
307Svend Rønnest, Esbjerg5511
308Søren Brinch, Vedbæk, Tisvilde og Sønderho5541
309Tim De Boer, Ugchelen5541
310Toni Alonso Jardí, El Masnou, Barcelona5581
311Aage Kabbelgaard, Hundested5581
312Derek Charlton, Durham5581
313Per Jansen, Nuuk5591
314Stephen Harris, Rome5601
315Alexander Lees, Norwich5631
316Andy Bates, Croydon5651
317Peter Rass, Klagenfurt5661
318Stuart Reeves5661
319Johnny Salomonsson, Hillerød5671
320Allan Kjær Villesen, Silkeborg5691
321Jens Mikkel Lausten, København5701
322Josef Ringert, Leitring5701
323Harry Murphy, Middlesborough 5711
324Björn Ander, ÖSTANSJÖ5711
325Steven Wytema, Weesp5721
326Jens Lind, Espergærde5721
327Magnus Elfwing, Linköping5741
328Erik Mølgaard, Søborg5761
329Phil Benstead, Grevie5781
330Gert Ottens, Odijk5791
331Lasse Strandgaard, dianalund5821
332Ole Gylling-Jørgensen5821
333Magne Pettersen, Gamle Fredrikstad5841
334Otto Veszelinov, Mikepércs5861
335Poul Holm, Roskilde5871
336Andreas Bruun Kristensen, København N5881
337Sandra Goetsch, Feldkirch5891
338Kim Duus, Brønshøj5911
339Michal Zawadzki, Ochodze5911
340Julien Piette, Dunkerque5921
341Vegard Bunes, Røyse5951
342Frédéric MAILLOT, BESANCON5951
343Andreas Ranner, Vienna5961
344Martin Kviesgaard, Nuuk5991
345Guido Teenck, Hamburg6011
346Håvar Hveding, Stavanger6051
347Richard Moores6071
348Hermann Leitner, Waldhausen6111
349Bo Thoor, Svartsjö6181
350Oriol Clarabuch, Olot6191
351Harry Hussey, Cork6201
352Ies Goedbloed, Middelburg6211
353Ashley Fisher6231
354Arne Stefan Holgersson, Lund6271
355Thomas Pettersson, Västerås6321
356Peter Hartoft-Jacobsen, Fredericia6321
357David Stone, Exeter6331
358Steve Preddy, Newport6381
359Matthias Schoebinger, Munich6391
360Colin Butler, Runcorn6401
361Sven Bødker, Esbjerg V6411
362Joachim Bertrands, Genk6471
363Jan Jozef Celis, Hove6471
364Rainer Christian Ertel, Remseck6481
365Helmut Pfeifenberger, Vienna6521
366Martin Thomsen, Årslev6531
367Johan Sandström, Rottne 6531
368Peter Zeller, Beinwil (Freiamt)6571
369Poul Ulrik, Smørum6621
370Morten Bentzon Hansen, Christiansfeld6631
371Jan-Michael Breider, Växjö6671
372Bjørn Frikke, Esbjerg6671
373Andreas Noeske, Bremen6701
374Miguel Demeulemeester, Houthulst, Belgium6711
375Anders Hammergart, Lyngby6811
376Jean-Philippe SIBLET, SAINT-MAMMES6841
377Sven Karlsson, Sundbyberg, Sverige6861
378Mark Riley, Ipswich6921
379Radoslaw Gwozdz, Dabrowa Gornicza6991
380Lars Andersen, Odense7081
381Christer Brostam, Täby7201
382Eric Jan Alblas, Hoogezand7331



til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.026 sek.
til toppen