Startside I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
 Artslister 




Månedsarter Danmark - 03 - Marts

Herunder er det muligt at vælge blandt en række andre artslister. Bl.a. diverse regionsartslister, årsartslister etc.



Seneste 100 kryds

Nedenstående ses de seneste 100 kryds for artslisten "Månedsarter Danmark - 03 - Marts".

#: Navn, Bopæl: #X: Seneste nye kryds: Dato: Lokalitet:
1Jan Eske Schmidt, Frederiksberg217Sort Glente31-03-19Gåsesøen
2Leif Frederiksen, Rødovre189Husrødstjert30-03-19Jydelejet
3Leif Frederiksen, Rødovre188Sort Glente30-03-19Bødkermosen, Møn
4Jan Eske Schmidt, Frederiksberg216Amerikansk Pibeand30-03-19Firtalsstrand
5Mogens Erlandsen, Silkeborg173Digesvale30-03-19Grenen
6Mogens Erlandsen, Silkeborg172Storkjove30-03-19Grenen
7Leif Frederiksen, Rødovre187Amerikansk Pibeand27-03-19Firtalsstrand. Otterup
8Søren Tanderup, Albertslund122Rødben25-03-19Ishøj Enge
9Søren Tanderup, Albertslund121Gransanger25-03-19Store Vejleå, Ishøj
10Søren Tanderup, Albertslund120Splitterne25-03-19Holmesø, Brøndby
11Søren Tanderup, Albertslund119Sorthovedet Måge25-03-19Holmesø, Brøndby
12Søren Tanderup, Albertslund118Brushane25-03-19Ishøj Enge
13Søren Tanderup, Albertslund117Lille Præstekrave25-03-19Ishøj Enge
14Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C101Sorthovedet Måge24-03-19Kongens Kær
15Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C100Pibeand24-03-19Kongens Kær
16Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C99Skovhornugle24-03-19Egå Engsø
17Christian Michael Villadsen, Åbyhøj138Skovhornugle24-03-19Egå Engsø
18Jan Eske Schmidt, Frederiksberg215Hærfugl23-03-19Åstofte
19Martin Svinth Ebbesen160Tejst23-03-19Fornæs
20Søren Tanderup, Albertslund116Kernebider22-03-19Vestre Kirkegård, København
21Leif Frederiksen, Rødovre186Hærfugl21-03-19Åstrup, Oddsherred
22Søren Tanderup, Albertslund115Korttået Træløber21-03-19Vestre Kirkegård, København
23Leif Frederiksen, Rødovre185Islom18-03-19Lumsås Nordstrand
24Martin Svinth Ebbesen159Stor Korsnæb18-03-19Skærbæk Plantage
25Christian Michael Villadsen, Åbyhøj137Silkehale16-03-19Åbyhøj
26Mogens Erlandsen, Silkeborg171Topskarv11-03-19Grenen
27Søren Tanderup, Albertslund114Silkehale11-03-19Stadionvej, Glostrup
28Christian Michael Villadsen, Åbyhøj136Natugle11-03-19Riis Skov
29Christian Michael Villadsen, Åbyhøj135Hærfugl10-03-19Storring
30Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C98Toppet Lappedykker10-03-19Tåstrup Sø
31Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C97Hærfugl10-03-19Storring
32Martin Svinth Ebbesen158Hærfugl10-03-19Storring
33Marie Louise Tanderup, Århus100Kernebider10-03-19Vestskoven Stensø
34Martin Svinth Ebbesen157Gråmåge08-03-19Gilleleje Havn
35Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C96Sortspætte03-03-19Gudenåcentralens Plantage
36Morten Heegaard, Rødovre208Islom31-03-18Lumsås
37Rasmus Turin, Dragør200Hvid Stork31-03-18SV-pynten
38Marie Louise Tanderup, Århus99Bomlærke31-03-18Velling Mærsk
39Marie Louise Tanderup, Århus98Sortmejse31-03-18Hovervej, Hee
40Marie Louise Tanderup, Århus97Topmejse31-03-18Hoverdal Plantage
41Marie Louise Tanderup, Århus96Hjejle31-03-18Husby Klitvej
42Marie Louise Tanderup, Århus95Spurvehøg31-03-18Velling Mærsk
43Marie Louise Tanderup, Århus94Lille Skallesluger31-03-18Vest Stadil Fjord
44Marie Louise Tanderup, Århus93Rødhalset Gås31-03-18Velling Mærsk
45Søren Tanderup, Albertslund113Hjejle31-03-18Husby Klitvej
46Søren Tanderup, Albertslund112Grønspætte31-03-18Hoverdal Plantage
47Søren Tanderup, Albertslund111Sanglærke31-03-18Velling Mærsk
48Søren Tanderup, Albertslund110Hvid Vipstjert31-03-18Rindumvej, Ringkøbing
49Søren Tanderup, Albertslund109Sortmejse31-03-18Hovervej, Hee
50Søren Tanderup, Albertslund108Topmejse31-03-18Hoverdal Plantage
51Søren Tanderup, Albertslund107Tornirisk31-03-18Rindumvej, Ringkøbing
52Søren Tanderup, Albertslund106Lille Korsnæb31-03-18Hoverdal Plantage
53Søren Tanderup, Albertslund105Bomlærke31-03-18Velling Mærsk
54Søren Tanderup, Albertslund104Rødstrubet Lom31-03-18Bækbygård Strand
55Søren Tanderup, Albertslund103Rødhalset Gås31-03-18Velling Mærsk
56Christian Michael Villadsen, Åbyhøj134Storspove31-03-18Skjern
57Simon Vikstrøm, København180Brilleand30-03-18Lumsås Nordstrand
58Simon Vikstrøm, København179Sule30-03-18Lumsås Nordstrand
59Simon Vikstrøm, København178Islom30-03-18Lumsås
60Martin Svinth Ebbesen156Sandløber30-03-18Gjerrild Nordstrand
61Rasmus Turin, Dragør199Stellersand29-03-18Korshage, Rørvig
62Olaf Gudmann Christiani, Nykøbing Sj.138Stellersand29-03-18Korshage,Odsherred
63Marie Louise Tanderup, Århus92Rørspurv25-03-18Egå Engsø, Århus
64Marie Louise Tanderup, Århus91Bjergirisk25-03-18Århus østhavn
65Marie Louise Tanderup, Århus90Tornirisk25-03-18Århus østhavn
66Marie Louise Tanderup, Århus89Sangdrossel25-03-18Mollerup skov Skejby Århus
67Marie Louise Tanderup, Århus88Jernspurv25-03-18Brabrandstien
68Marie Louise Tanderup, Århus87Hvid Vipstjert25-03-18Århus østhavn
69Marie Louise Tanderup, Århus86Skærpiber25-03-18Århus østhavn
70Marie Louise Tanderup, Århus85Engpiber25-03-18Århus østhavn
71Marie Louise Tanderup, Århus84Klippedue25-03-18Århus østhavn
72Marie Louise Tanderup, Århus83Svartbag25-03-18Århus østhavn
73Marie Louise Tanderup, Århus82Stor Præstekrave25-03-18Århus østhavn
74Marie Louise Tanderup, Århus81Ederfugl25-03-18Århus østhavn
75Marie Louise Tanderup, Århus80Taffeland25-03-18Egå Engsø, Århus
76Marie Louise Tanderup, Århus79Skeand25-03-18Egå Engsø, Århus
77Marie Louise Tanderup, Århus78Gravand25-03-18Egå Engsø, Århus
78Marie Louise Tanderup, Århus77Toppet Lappedykker25-03-18Egå Engsø, Århus
79Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C95Tyrkerdue25-03-18Frederiksbjerg, Aarhus
80Søren Tanderup, Albertslund102Trane24-03-18Christianshavn
81Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C94Stormmåge24-03-18Lading Sø
82Christian Michael Villadsen, Åbyhøj133Sule22-03-18Skaggerrak
83Christian Michael Villadsen, Åbyhøj132Ride22-03-18Hirtshals Havn
84Søren Tanderup, Albertslund101Skærpiber18-03-18Dæmningen, Vestamager
85Søren Tanderup, Albertslund100Rød Glente18-03-18Vestamager
86Marie Louise Tanderup, Århus76Stor Flagspætte17-03-18Mølleåen, Raadvad
87Marie Louise Tanderup, Århus75Kvækerfinke17-03-18Mølleåen, Raadvad
88Marie Louise Tanderup, Århus74Ravn17-03-18Eremitagesletten, Jægersborg Dyrehave
89Marie Louise Tanderup, Århus73Vandstær17-03-18Mathildebro, Mølleåen
90Søren Tanderup, Albertslund99Ravn17-03-18Eremitagesletten, Jægersborg Dyrehave
91Marie Louise Tanderup, Århus72Grønirisk16-03-18Vestre Kirkegård, København
92Marie Louise Tanderup, Århus71Skovhornugle16-03-18Vestre Kirkegård, København
93Marie Louise Tanderup, Århus70Gråspurv11-03-18Brabrandstien, Århus
94Marie Louise Tanderup, Århus69Halemejse11-03-18Høskovvej Viby J
95Marie Louise Tanderup, Århus68Fasan11-03-18Brabrandstien, Århus
96Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C93Bjergpiber11-03-18Gåsehage
97Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C92Svartbag11-03-18Gåsehage
98Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C91Sølvmåge11-03-18Gåsehage
99Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C90Stenvender11-03-18Gåsehage
100Ulrik Kjøller Skovenborg, Aarhus C89Rødben11-03-18Gåsehage




til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.040 sek.
til toppen