Startside Nye topmodeller fra ZEISS i Naturbutikken I samarbejde med DOF
Home
DK obs.
VP obs.
Nyheder 
DK listen
Forum
Galleriet
 Artslister 





Netfugl.dk Forum

Netfugl.dk Forum -> Køb, salg og bytte etc. -> Bøger om Australiens og New Zealands fugle sælges

Forfatter Indlæg
Lars Thomas
postet: 30. juni 2012 kl. 14:16  emne: Bøger om Australiens og New Zealands fugle sælges 
Er du interesseret i Australiens og New Zealands fugle - eller påtænker du en af de helt store ture til Antarktis, så har jeg de tre første bind (rent faktisk er det fire bøger, da bind 1 er i to dele) af det australske svar på Handbook of The Birds of the Western Palearctic til salg. Serien hedder HANZAB eller Handbook of Australian, New Zealand and Antarctic Birds.

Bind 1 (i to dele) fra Strudsefugle til Stormfugle
Bind 2 Rovfugle-Viber
Bind 3 Sneppefugle-Duer

Bøgerne er i meget fin stand - de sælges for 350 kr pr. bind eller 1200, hvis man er frisk på hele stablen.

De kan afhentes på Nørrebro i København, men kan selvfølgelig også sendes. Så kommer der til gengæld en hel del porto på, da hver bog vejer i størrelsesordenen 3-4 kg.

Lars Thomas
Tip moderator


Post et indlæg til tråden
Du er ikke logget ind! Klik her for at logge ind. Det er nødvendigt at være logget ind for at kunne tilføje kommentarer.

Bemærk: Det er yderligere et krav at du har angivet navn og adresse samt uploaded et vellignende profilbillede på din profil før du kan deltage i diskutionerne på Netfugl.

Er du oprettet som bruger? For at tilføje kommentarer skal man være oprettet som bruger af Netfugl.dk. Klik her for at blive oprettet som bruger.



til toppen copyright © 2002-2005 Netfugl.dk - Danmark
kontakt os: netfugl@netfugl.dk - om os: webmasters - genereret på 0.205 sek.
til toppen